Endüstriyel Tasarımın Önemi

 Endüstriyel Tasarım

 Endüstriyel Tasarım Neden Korunmalıdır?

 Tasarımım Nasıl Koruma Altına Alınabilir?

 Tasarım Tescil Süreci Neleri İçerir?

 Tasarım Tescili İle Korunan Nedir?

 Endüstriyel Tasarım Koruması Nedir?

 Endüstriyel Tasarım Olarak Tescil Edilmeyecek Tasarımlar Nelerdir?

 Tescilsiz Endüstriyel Tasarım Kullanımının Sakıncaları Nelerdir?

 Endüstriyel Tasarım Haklarına İlişkin İhaleler Ve Tecavüzler Konusunda Hangi Suçlar Tanımlanmakta Ve Hangi Cezalar Öngörülmektedir?

 Yurt Dışında Tasarım Başvurusu Nasıl Yapılır?

 Endüstriyel Tasarımın İtibarı Zarara Uğrarsa Endüstriyel Tasarım Sahibi Tazminat İsteyebilir Mi?

 Endüstriyel Tasarım İşlemlerinizde Hizmetlerimiz

Endüstriyel Tasarım
ENDÜSTRİYEL TASARIM ESTETİĞİN GÜVENCESİDİR
\r\nTasarım, bir ürünün tümü veya bir parçası veya üzerindeki süslemenin çizgi, şekil biçim, renk, doku, malzeme veya esneklik gibi insan duyuları ile algılanan çeşitli unsur veya özelliklerin oluşturduğu bütün olarak tanımlanmaktadır.
\r\n
\r\nHayal gücü ve aklın görsellikle buluştuğu noktada sarfedilen emek sonucu elde edilen estetik açıdan öneme sahip tasarımın korunması günümüz ticari hayatında ticari başarı elde etme noktasında çok önemli bir yere sahiptir.
\r\nEndüstriyel Tasarımların tescili, özgün ve estetik olarak çekici ürünlerin piyasada yer almasını sağlayarak tüketicilere daha geniş tercih imkanları sağlar. Endüstriyel tasarımlar, ürünün ticari değerinin artmasını sağladıkları gibi, sahibine tasarımın amacı dışında kullanılmasının önlenmesi veya taklit edilmemesi için özel koruma hakkı sağlar. Endüstriyel Tasarımlar müracaat tarihinden itibaren 5 yıl süre ile korunurlar. Bu süre beşer yıllık dönemler halinde en fazla 25 yıla kadar uzatılabilir.
\r\n
\r\n554 sayılı Endüstriyel Tasarımların Korunmasına İlişkin Kanun Hükmünde Kararnamede endüstriyel tasarımı kavramı şu şeklide tanımlanmaktadır;
\r\n
\r\nTasarım, bir ürünün tümü, veya bir parçası veya üzerindeki süslemenin, çizgi, şekil, biçim, renk, doku, malzeme veya esneklik gibi insan duyuları ile algılanan çeşitli unsur veya özelliklerinin oluşturduğu bütünü ifade eder.
 
    
      
Web tasarım Algoritma